Медицинская библиотека Booksmed
Гістологія людини - Луцик О.Д. - Підручник
19.11.2009 76 064 1 maxifaust

Гістологія людини - Луцик О.Д. - Підручник

В закладки
Скачати безплатно підручник «Гістологія людини», Луцик О.Д.Год выпуска: 2003

Автор: О.Д. Луцик, А.Й. Іванова, К.С. Кабак, Ю.Б. Чайковський

Жанр: Гістологія

Формат: DjVu

Качество: Відскановані сторінки

Описание: У підручнику «Гістологія людини» викладено основи гістології, цитології та ембріології для студентів медичних спеціальностей. Він є систематизованим курсом лекцій з ілюстраціями, що може стати фундаментом для засвоєння студентами найважливіших гістологічних фактів і положень. Підручник «Гістологія людини» написано з урахуванням чинної навчальної програми з гістології. Для зручного користування автори домагалися як найстислішого викладу, не втрачаючи вузлових моментів і цілісності предмету. З метою полегшення засвоєння навчального матеріалу і можливості самоконтролю у кінці кожного розділу перераховані терміни, які студент повинен запам'ятати і надалі вміти їх використовувати.
Для ілюстрації книги «Гістологія людини» використані малюнки з оригінальних препаратів професора В. Шимоновича, який понад 40 років очолював кафедру гістології та ембріології медичного факультету Львівського університету. Значна частина використаних електронних мікрофотографій люб'язно надана науковими працівниками Центральної науково-дослідницької лабораторії Львівського медичного інституту - кандидатами наук В.І. Ковалиши-ним, П.Д. Гордієм та інженером Є.Ф. Чаговцем, за що автори висловлюють їм щиру подяку.
Автори щиро вдячні професорам І.Р. Бариляку, Е.Ф. Баринову та колективу кафедри гістології Донецького медичного інституту за цінні зауваження, висловлені у процесі рецензування рукопису. Автори вдячні професорові Є.С. Детюк, усім викладачам кафедри гістології та ембріології Львівського медичного інституту за пораду щодо змісту книги й постійну допомогу, яку вони надавали у процесі підготовки рукопису до друку. Висловлюємо подяку професорові Т.Г. Каленюку та доктору біологічних наук М.Д. Луцику за зауваження і побажання щодо оформлення та змісту книги. Автори вдячні студентам за співпрацю у процесі творення українських аналогів окремих гістологічних термінів. Це видання здійснене за редакційної допомоги видавництва "Світ" при Львівському університеті, фінансової підтримки Львівського медичного інституту та НВК "Лектинотест".
Автори сподіваються, що перша спроба видання оригінального підручника з гістології українською мовою викличе певну дискусію у середовищі морфологів України, стосовно окремих гістологічних термінів. Думаємо, що українська гістологічна номенклатура, вперше прийнята на І Республіканському з'їзді анатомів, гістологів та ембріологів (Вінниця, 1980 р.) на основі Токійського списку латинських термінів, буде вдосконалюватися у процесі подальшої співпраці українських гістологів. Автори будуть щиро вдячні за всі зауваження та побажання, висловлені щодо змісту й оформлення цієї книги, і врахують їх у подальшій роботі.
Третє видання підручника «Гістологія людини» доопрацьоване та виправлене з урахуванням сучасних досягнень гістології і досвіду викладання предмету у вищих медичних навчальних закладах України. У ньому враховано побажання та критичні зауваження, висловлені в рецензіях і під час обговорення підручника на нарадах-семінарах завідувачів кафедр гістології, а також у бесідах з колегами.
Практично до кожного розділу внесено уточнення, оновлено ілюстративний матеріал, додано велику кількість рисунків і схем мікроскопічної та субмікроскопічної будови клітин, тканин, органів.
Підручник «Гістологія людини» призначений для студентів медичних університетів, академій, інститутів, викладачів та лікарів.

Зміст підручника
1. Цитологія
1.1. Вчення про клітину
1.2. Клітинна-оболонка. Цитоплазма
1.3. Ядро. Репродукція клітин
2. Ембріологія
2.1. Статеві клітини. Запліднення. Дроблення. Імплантація
2.2. Гаструляція. Гісто- і органогенез. Позазародкові органи
3. Загальна гістологія
3.1. Вчення про тканини. Епітеліальні тканини. Залозистий епітелій
3.2. Тканини внутрішнього середовища. Морфологія та функції крові
3.3. Кровотворення (гемопоез)
3.4. Сполучні тканини. Власне сполучні тканини. Сполучні тканини зі спеціальними властивостями
3.5. Скелетні тканини: хрящова та кісткова
3.6. М'язова тканина
3.7. Нервова тканина
4. Спеціальна гістологія
4.1. Серцево-судинна система
4.2. Органи кровотворення та імунного захисту
4.3. Ендокринна система
4.4. Травна система
4.5. Система органів дихання
4.6. Сечова система
4.7. Чоловіча статева система
4.8. Жіноча статева система
4.9. Нервова система
4.10. Органи чуття
4.11. Зовнішній покрив організму
Тестові завдання
Відповіді до тестових завдань
Віхи поступу цитології, гістології та ембріології
Кредити ілюстративного матеріалу

Література

скачати підручник: «Гістологія людини»
Скачать книги по медицинеБиология – Гістологія людини - Луцик О.Д. - Підручник
Комментарии (1)
Добавить комментарий
Прокомментировать
Facebook Google
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
  1. KristinaF
    #1 KristinaF Посетители 14 января 2013 01:56
    thanks.......................................
Оперативна хірургія та топографічна анатомія - Ковальський М.П. - Підручник
Год выпуска: 2010 Автор: Ю.Т. Ахтемійчук, Ю.М. Вовк, С.В. Дорошенко Жанр: Хірургія Формат: DjVu Качество: Отсканированные страницы Описание: Останніми роками у структурі
Педіатрія - Тяжка О.В. - Підручник для студентів
Год выпуска: 2008 Автор: О.В. Тяжка Жанр: Педіатрія Формат: DjVu Качество: Отсканированные страницы Описание: Готуючи до видання матеріали даного підручника, автори
Біохімія людини - Гонський Я.І. - Пiдручник
Год выпуска: 2001 Автор : Гонський Я.І., Максимчук Т.П. Жанр: Біохімія Формат: DjVu Качество: Отсканированные страницы Описание: У підручнику «Біохімія людини» на основi
Забыли пароль? Регистрация
Facebook Google