Клініко-ЕКГ синдроми - Дзяк Г.В. - Навчальний посібник

Год выпуСкачати безкоштовно навчальний посібник «Клініко-ЕКГ синдроми», Дзяк Г.В.ска: 2008

Автор: Г.В. Дзяк

Жанр: Кардиология

Формат: PDF

Качество: OCR

Описание: Електрокардіографія залишається одним із базисних методів дослідження біоелектричної активності міокарда. У клінічній практиці електрокардіографія застосовується для діагностики порушень ритму і провідності серця, коронарної недостатності, порушень реполяризації шлуночків серця некоронарогенного походження, гіпертрофії різних відділів серця тощо. Реєстрація електрокардіограми при фізичному навантаженні або в гострому медикаментозному тесті є частиною комплексного обстеження пацієнтів кардіологічного профілю. Електрокардіографія сьогодні є рутинним методом діагностики патології серця у повсякденній практиці кардіолога, терапевта, лікаря швидкої і невідкладної медичної допомоги і сімейного лікаря. Окрім цього, основи електрокардіографічної діагностики повинне знати більш широке коло лікарів, зокрема анестезіологів-реаніматологів, токсикологів, педіатрів, пульмонологіє, гастроентерологів, нефрологів, ендокринологів.
Ми поставили за мету скласти навчальний посібник «Клініко-ЕКГ синдроми» із провідних електрокардіографічних синдромів, із висвітленням основних патофізіологічних, Механізмів, критеріїв діагностики, а також основних напрямків їх лікування, що дозволить лікарям використовувати електрокардіографію в більш широкому клінічному сенсі, а не лише для формальної діагностики серцево-судинної патології. Критерії діагностики і лікування провідних хвороб серцево-судинної системи базуються на останніх міжнародних керівництвах, адаптованих з урахуванням національних особливостей системи охорони здоров'я. Зокрема, це стосується керівництв з діагностики і лікування небезпечних для життя аритмій і порушень провідності серця (фібриляції передсердь, шлуночкових аритмій, асистолії, раптової серцевої смерті). Застосовано новий підхід до електрокардіографічної діагностики гострого коронарного синдрому, який базується не лише на діагностиці локалізації зон ураження міокарда, а й залежності змін електрокардіограми від оклюзії окремих гілок коронарних артерій. Даний підхід особливо цінний для виконання в лікувальних закладах, в яких застосовуються коронарографія і відповідні методи реваскуляризації міокарда. Зіставлення електрокардіограм з результатами коронарографії дає можливість оцінити ступінь відновлення перфузії міокарда у коронарного пацієнта, коли прохідність «винної» коронарної артерії відновлена, але перфузія серцевого м'яза на мікроциркуляторному рівні залишається неадекватною. Окрім цього, ЕКГ-корона-рографічні зіставлення дозволяють визначити стан кровопостачання так званих контралатеральних зон міокарда, а у випадку численних обструкцій коронарних артерій визначити найбільш вірогідну гілку, що підлягає першочерговому втручанню. При плануванні фібринолітичної терапії у пацієнтів з гострим коронарним синдромом акцент зроблено не на поняттях трансмурального (крупновогнищевого) або дрібновогнищевого інфаркту міокарда, а на наявності перси-стуючої елевації сегмента ST. Остання з'являється раніше, ніж формується патологічний зубець Q. При ранньому розчиненні фібринового тромбу в крупних гілках коронарних артерій протягом ішемічної стадії відновлення кровопостачання в уражених зонах серцевого м'яза сприяє абортивному перебігу інфаркту міокарда без наступного постінфарктного ремо-делювання лівого шлуночка.
У складанні навчального посібника брали участь співробітники Дніпропетровської державної медичної академії, які мають великий клінічний досвід у галузі функціональної діагностики і захворювань внутрішніх органів.
Автори сподіваються, що навчальний посібник «Клініко-ЕКГ синдроми» посприяє підвищенню кваліфікації лікарів різного профілю, які в своїй практиці використовують електрокардіографію. Всі зауваження і побажання автори приймуть з великою вдячністю.
Зміст навчального посібника
«Клініко-ЕКГ синдроми»

 1. Вроджені клініко-електрокардіографічні синдроми
 2. Синдром Бругада
 3. Синдроми передчасного збудження шлуночків (синдроми преекзитації)
 4. Синдром короткого інтервалу QT
 5. Синдром короткого інтервалу PR, брадикардії та поліморфної шлуночкової тахікардії
 6. Вроджена повна атріовентрикулярна блокада
 7. Синдром трьох зубців Q
 8. Синдром ранньої реполяризації
 9. Вроджені та набуті клініко-електрокардіографічні синдроми
 10. Синдром подовженого інтервалу QT
 11. Синдром слабкості синусового вузла
 12. Синкопальні стани
 13. Синкопальні стани при окремих формах кардіальної патології
 14. Синдром гострого легеневого серця
 15. Синдром Фредеріка
 16. Синдром гіперкаліємії
 17. Синдром гіпокаліємії
 18. Гострий цереброкардіальний синдром
 19. Синдром ваготонії
 20. Зміни ЕКГ на фоні прийому серцевих глікозидів
 21. Синдром кардіостимулятора
 22. Гострий коронарний синдром і інфаркт міокарда
 23. Клініко-електрокардіографічна діагностика інфаркту міокарда
 24. Синдром Осборна
 25. Порушення ритму серця та провідності у хворих похилого віку з хронічною серцевою недостатністю ішемічного генезу III-IV ФК та проявами анемічного синдрому
 26. Інформативність електрокардіографії в діагностиці гіпертрофії лівого шлуночка при артеріальній гіпертензії та ішемічній хворобі серця у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень
 27. Особливості ЕКГ-змін у працівників гірничорудної промисловості
Література

скачати навчальний посібник: «Клініко-ЕКГ синдроми»
Кардиология
 • esculap
 • 0
 • 16 224

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Мы используем файлы cookie!
Это позволяет нам анализировать взаимодействие посетителей с сайтом и делать его лучше. Продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с использованием файлов cookie.
Я согласен
Я не согласен
Подробнее...