Медицинская библиотека Booksmed
Основи практичної електрокардіографії - Швед М.І. - Навчальный посібник
15.04.2011 19 475 0 webkarka

Основи практичної електрокардіографії - Швед М.І. - Навчальный посібник

В закладки
Скачать бесплатно книгу «Основи практичної електрокардіографії», Швед М.І.Год выпуска: 2000

Автор: Швед М.І., Гребеник М.В.

Жанр: Кардиология

Формат: PDF

Качество: Отсканированные страницы

Описание: Протягом останніх років як у світі, так і в нашій країні видано ряд цікавих, глибоконаукових і потрібних для лікарів клінічних монографій та керівництв з різних проблем кардіології, в яких висвітлюються питання функціональної діагностики серцево-судинної патології. Однак великий за змістом і складний для сприйняття як у методичному, так і клінічному відношенні науковий матеріал до цього часу не уніфікований, містить ряд протиріч, неоднозначне трактування понять і термінів, тому недостатньо використовується практикуючими лікарями і навіть викладачами вищих навчальних закладів.
У клінічну практику все ширше впроваджують такі дороговартісні методи дослідження серцево-судинної системи, як ультразвукова доплероехокардіографія, комп'ютерна рентгенотомографія, фазорентгено-кардіографія, ангіокардіографія, катетеризація порожнин серця і судин, парамагнітоядерний резонанс, електрографія провідникової системи, реєстрація пізніх потенціалів серця, кардіотопографія активних зон тощо. Ми хочемо звернути увагу молодих колег, інтернів, магістрантів на необхідність критичного підходу до широкого використання перерахованих Інвазивних і неінвазивних методів діагностики, можливості яких нерідко перебільшують їх роль і значення для діагностики певних захворювань не викликають сумнівів, але кожен з цих методів дослідження повинен мати свою нішу в діагностичному пошуку.
Разом із тим, на нашу думку, невиправдано мало уваги приділяють такому класичному методу обстеження, як електрокардіографія, який при певних обставинах є основним методом діагностики.
На сьогоднішній день, коли патологія серцево-судинної системи займає провідне місце в патології людини, ЕКГ є невід'ємною складовою кардіологічного обстеження, інтерпретувати її важко не тільки студентам, але й багатьом лікарям. Вивчення ними навіть найкращих монографій з ЕКГ-діагностики обмежене через нестачу часу і терпіння. Проблема особливо актуальна в період переходу до так званої сімейної медицини. Запропонований короткий посібник має на меті частково допомогти генерації лікарів нового покоління оволодіти методологією аналізу ЕКГ, дати ключ до розв'язання основних ЕКГ-синдромів у клінічному аспекті. Він складається з двох частин: в одній — основні теоретичні викладки з відповідними ілюстраціями, в другій — короткий практикум з ЕКГ, який дасть змогу оцінити засвоєння матеріалу та на клінічних прикладах поглибити знання як з невідкладної діагностики, так і з клінічної інтерпретації ЕКГ.
Якщо студент, лікар або науковий співробітник у своїй повсякденній роботі чи у важкий діагностичний момент знайде в посібнику необхідну інформацію, то можна вважати, що завдання, яке ми поставили перед собою, виконано. Але і після виходу посібника робота над ним продовжується і автори будуть вдячні за критичні зауваження та конструктивні пропозиції від своїх колег і опонентів.
Зміст навчального посібника
«Основи практичної електрокардіографії»

ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЇ
 1. Провідна система серця
 2. Схематичне уявлення про формування ЕКГ-сигналу
 3. Система відведень ЕКГ
 4. Методика реєстрації ЕКГ
 5. Параметри нормальної ЕКГ
 6. Електрична вісь серця
 7. ЕКГ-діагностичний алгоритм
ЕКГ-ДІАГНОСТИКА ГІПЕРТРОФІЯ
 1. Гіпертрофія лівого передсердя
 2. Гіпертрофія правого передсердя
 3. Гіпертрофія обох передсердь
 4. Гіпертрофія лівого шлуночка
 5. Гіпертрофія правого шлуночка
 6. Гіпертрофія обох шлуночків
ЕКГ-ДІАГНОСТИКА АРИТМІЙ
 1. Класифікації аритмій
 2. Порушення функції автоматизму
 3. Пасивні ектопічні комплекси і ритми
 4. Активні ектопічні комплекси і ритми
 5. Мерехтіння і тріпотіння передсердь та шлуночків
 6. Диференційно-діагностичний алгоритм при тахіаритміях
ПОРУШЕННЯ СЕРЦЕВОЇ ПРОВІДНОСТІ
 1. Класифікація порушень провідності
 2. Прискорення проведення імпульсів
 3. Блокади
 4. Диференційно-діагностичний алгоритм при брадіаритміях
ЕКГ-ДІАГНОСТИКА ІНФАРКТУ МІОКАРДА
Навчально-тренувальний атлас ЕКГ
Додатки

Скачать книги по медицинеКардиология – Основи практичної електрокардіографії - Швед М.І. - Навчальный посібник
Комментарии (0)
Добавить комментарий
Прокомментировать
Facebook Google
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Клініко-ЕКГ синдроми - Дзяк Г.В. - Навчальний посібник
Год выпу ска: 2008 Автор: Г.В. Дзяк Жанр: Кардиология Формат: PDF Качество: OCR Описание: Електрокардіографія залишається одним із базисних методів дослідження
Настанова з кардіології - Коваленко В.М. - Практичний посібник
Год выпу ска: 2009 Автор: В.М. Коваленко Жанр: Кардіології Формат: PDF Качество: OCR Описание: Книга «Настанова з кардіології» підготовлена колективом співробітників
Рентгенодіагностика - Мілько В.I. - Навчальний посібник
Год выпу ска: 2005 Автор: В.І. Мілько Жанр: Діагностика Формат: DjVu Качество: Отсканированные страницы Описание: Навчальний посібник «Рентгенодіагностика» під загальною
Забыли пароль? Регистрация
Facebook Google