Невідкладні стани в педіатрії - Волосовець О.П. - Навчальний посібник

Скачати безкоштовно навчальний посібник «Невідкладні стани в педіатрії», Волосовець О.П.Год выпуска: 2008

Автор: О.П. Волосовець, Ю.В. Марушко

Жанр: Педіатрія

Формат: PDF

Качество: Отсканированные страницы

Описание: У 2005 році Україна приєдналася до Болонського процесу. Зараз майже всі країни Європи об'єдналися у спільному прагненні створити єдиний загальноєвропейський простір вищої освіти та науки з метою їх удосконалення.
В Європейських навчальних планах медичної освіти є значне превалювання самостійної роботи в медичних університетах Європи. Отже, дуже важливою є проблема якісної організації самостійної роботи студентів, що навчаються у вітчизняних вузах, її навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення. У цьому плані важливим є видання допоміжних навчальних матеріалів та довідників.
Завдання книги «Невідкладні стани в педіатрії» — надати чіткі конкретні рекомендації, що допоможуть студентам і лікарям засвоїти та застосовувати діагностичні та лікувальні прийоми, попередити виникнення та знизити частоту важких та критичних станів у дітей, швидко зорієнтуватися в колі питань, пов'язаних з наданням невідкладної допомоги важкохворій дитині.
До посібника увійшли 22 невідкладних стани, котрі наведені в ОКХ та ОПП спеціаліста (спеціальність — лікувальна справа, педіатрія, медико-профілактична справа). У кожній темі подано визначення стану, етіологію, ланцюги патогенезу, клініко-лабораторні критерії діагнозу, невідкладну допомогу на догоспітально-му та госпітальному етапах.
При написанні посібника використані накази МОЗ України: «Протоколи лікування дітей за спеціальністю «Педіатрія»» (наказ № 9 від 10.01.2005 p.), «Протоколи діагностики та лікування карді-оревматологічних хвороб у дітей» (наказ № 362 від 19.07.2005 p.), «Протоколи надання медичної допомоги дітям за спеціальністю «Дитяча пульмонологія» (наказ № 18 від 13.01.2005), «Протоколи діагностики та лікування інфекційних хвороб у дітей» (наказ № 354 від 9.07.2004 p.), «Протоколи надання медичної допомоги при невідкладних станах у дітей на шпитальному і дошпипиталь-них етапах» (наказ № 437 від 31.08.2004 p.), «Протоколи лікування дітей з гострими отруєннями» (наказ № 325 від 30.06.2004 p.), інші. Протоколи певним чином доповнені, враховуючи сучасні дані щодо діагностики та лікування невідкладних станів. Такі відомості вкрай необхідні для студентів та лікарів.
Навчальний посібник «Невідкладні стани в педіатрії» підготовлений фахівцями Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, відповідає програмі, затвердженій МОЗ України, і розрахований на студентів старших курсів, лікарів-інтернів, педіатрів та лікарів загальної практики — сімейної медицини.
Ми з глибокою вдячністю сприймемо всі зауваження щодо викладеного матеріалу і врахуємо їх під час наступної роботи над посібником.
Зміст навчального посібника
«Невідкладні стани в педіатрії»
 1. ЗУПИНКА ДИХАННЯ ТА КРОВООБІГУ
 2. ГОСТРА ДИХАЛЬНА НЕДОСТАТНІСТЬ
 3. СТЕНОЗ ПІДЗВ'ЯЗКОВОГО ПРОСТОРУ (круп, несправжній круп, набряково-інфільтративний стеноз гортані)
 4. НАБРЯК КВІНКЕ
 5. НАПАД БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ
 6. АСФІКСІЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО
 7. ГОСТРА СЕРЦЕВА НЕДОСТАТНІСТЬ У ДІТЕЙ
 8. ГІПЕРТЕНЗИВНИЙ КРИЗ
 9. КОЛАПС
 10. НЕПРИТОМНІСТЬ
 11. ПАРОКСИЗМАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ РИТМУ
 12. ШОКИ
 13. ДІАБЕТИЧНА КЕТОАЦИДОТИЧНА КОМА
 14. ГІПОГЛІКЕМІЯ І ГІПЕГЛІКЕМІЧНА КОМА
 15. ПЕЧІНКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ
 16. ГІПЕРТЕРМІЧНИЙ СИНДРОМ
 17. СУДОМНИЙ СИНДРОМ
 18. ІНФЕКЦІЙНО-ТОКСИЧНИЙ ШОК ПРИ МЕНІНГОКОКОВІЙ ІНФЕКЦІЇ
 19. ТОКСИКОЗ З ЕКСИКОЗОМ
 20. ПЕРЕГРІВАННЯ (тепловий і сонячний удар; теплова непритомність; теплові судоми; теплове виснаження; зневоднення)
 21. ГОСТРІ ОТРУЄННЯ
 22. ГОСТРА НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ
ЛІТЕРАТУРА

скачати навчальний посібник: «Невідкладні стани в педіатрії»
Педиатрия
 • erty
 • 1
 • 51 004

Комментариев 1

 1. Офлайн
  феклисова татьяна
  феклисова татьяна 25 июня 2013 09:20
  Хорошая книга соответствует европейским стандартам

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Мы используем файлы cookie!
Это позволяет нам анализировать взаимодействие посетителей с сайтом и делать его лучше. Продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с использованием файлов cookie.
Я согласен
Я не согласен
Подробнее...