Медицинская библиотека Booksmed
Емоційні розлади
26.11.2020 318 0 Андрей Недбайло

Емоційні розлади

В закладки
Емоційні розлади
Емоційний розлад - це ненормальна емоційна реакція на зовнішні подразники. Емоційні розлади - це перепади настрою і порушення мислення і дій.

Типи емоційних розладів і їх симптоми

У дітей розлади емоцій найчастіше приймають форму невротичних реакцій. Дитина починає болісно і надмірно тривожно реагувати що викликають стрес ситуації, які самі по собі не представляють реальної загрози. Часто це відбувається в результаті травматичної події або психологічної травми. Наприклад, дитина може боятися темряви і тварин, у неї можуть розвинутися нервові тики або заїкання. Дитина також може втратити апетит, або навпаки, почати переїдати, особливо солодощами і нездоровими закусками. Така поведінка покликана заглушити страх і занепокоєння і тимчасово підняти настрій. Дитина також може мимоволі почати мочитися ночами. Це особливо турбує (і доставляє занепокоєння) дітям старшого віку.
Дитина з емоційним розладом також може стати лякливою, сором'язливою і невпевненою в собі. У неї знижується рухова активність, це також пов'язано зі зменшенням її інтересу до контактів з групою однолітків. Дитина стає замкнутою - вважає за краще не діяти, щоб не бути відкинутою, висміяною або покараною. Такі діти дуже обережно виконують свої обов'язки, тому що не впевнені в своїх здібностях і цінностях. Вони надмірно чемні, пасивні, слухняні і послужливі, тому що бояться відмов і критики. Вони також часто здаються байдужими і стриманими в вираженні своїх почуттів, як негативних, так і позитивних, тому що вони бояться реакції свого оточення. Вони вважають за краще уникати компанії, ніж мати справу з можливими неприємностями.
Дитина з емоційними розладами не вміє співпереживати, не може проявляти почуття і часто уникає зорового контакту. Її страх може проявлятися у злобі та негативному ставленні до навколишнього середовища. Вона вважає за краще самій відкидати інших, ніж бути відкинутої.
Ще один симптом емоційних розладів у дітей - гіперактивність і підвищена рухова активність. Дитина реагує емоційно дуже бурхливо, непропорційно ситуації. Часто це негативні реакції, такі як гнів або агресія. Діти з цим типом емоційного розладу дратівливі, нетерплячі, імпульсивні, швидко нудьгують і не можуть зосередитися на виконанні дії.
Агресія також може бути ознакою емоційних розладів у дітей (як і у дорослих). Дитина реагує на розчарування таким чином, імітуючи авторитетних для нього людей (батьків, старших братів і сестер, колег). Агресія також може служити досягненню визначеної мети - дитина переконана, що це кращий спосіб досягнення мети.
У дорослих найбільш поширеною формою емоційного розладу є біполярні розлади. Це розлад полягає у виникненні зміни настрою - чергування депресії (різного ступеня тяжкості) і манії (ейфорії, підвищеної енергії до дії, відчуття всемогутності).
Інший тип емоційного розладу у дорослих - це невроз тривоги - тривога не пов'язана з реальною загрозою, але фактично знижує якість життя і пов'язана з униканням ситуацій, які її породжують. Тривожний невроз іноді супроводжується соматичними симптомами, такими як проблеми з травною системою, панічні атаки і проблеми з серцем.
Емоційні розлади часто також є одним із симптомів розладів особистості. Потім з'являються хиткі, непередбачувані настрою, схильність до сплесків емоцій і неприпустимим діям. Ці люди часто не усвідомлюють своїх проблем і незручності своєї реакції на них.

Причини емоційних розладів

Причинами емоційних розладів у дорослих часто є біологічні чинники, наприклад, захворювання нервової системи, пошкодження і вади розвитку мозку, а також соматичні захворювання. Частою причиною емоційних розладів у дорослих також є зловживання психоактивними речовинами.
У разі емоційних розладів у дітей найбільш частими причинами є атмосфера в сімейному будинку, проблеми з однолітками і труднощі в навчанні. І у дітей, і у дорослих емоційні розлади часто є реакцією на стресові ситуації і травмуючі події.

Методи лікування емоційних розладів

Емоційні розлади лікуються, в першу чергу, за допомогою психотерапії, яка дозволяє пацієнтові помітити причини розладу і допомогти йому зрозуміти дисфункцію і змінити свою поведінку в стресовій ситуації. У деяких випадках фармакотерапія використовується для лікування емоційних розладів - наприклад, при біполярному розладі, коли необхідно управляти чередующимися епізодами манії і депресії.
Скачать книги по медицинеПсихология-Психиатрия – Емоційні розлади Медицинская библиотека BooksMed Емоційні розлади
Комментарии (0)
Добавить комментарий
Прокомментировать
Facebook Google
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Термобілизна та здоров'я
Термобілизна та здоров'я
Термобілизна та здоров'я
08.09.20 Здравоохранение
Холода підігрівають інтерес до цієї продукції. Давайте розбиратися, яка же вона буває і як правильно її вибирати.
Історія медицини - Верхратський С.А.
Год выпуска: 1991 Автор: Верхратський С. А., Заблудовський П. Ю. Жанр: Історія медицини Формат: PDF Качество: OCR Описание: В учебном пособии освещены этапы развития
Хірургія - Бондарев В.І. - Підручник
Год выпуска: 2009 Автор: В.І. Бондарев, Р.В. Бондарев, О.О, Васильєв Жанр: Хірургія Формат: DjVu Качество: Отсканированные страницы Описание: Книжка «Хірургія» має певні
Забыли пароль? Регистрация
Facebook Google